David Garrett

1.10.2019 |20:00|

O2 Arena | Českomoravská 17, Praha 9

ww.o2arena.cz…


Vstupné: od 1190,- Kč

Žádná filharmonie, raději Coldplay. „Ďáblův houslista“ David Garrett s vizáží rockové hvězdy předvede poprvé svou sólovou show v O2 areně

Houslista David Garrett je známý českému publiku hlavně jako hostující hvězda koncertu České filharmonie z roku 2015. Tento charizmatický umělec německo-amerického původu však působí na scéně již 10 let. A doslova řádí. Kromě klasických melodií totiž publikum hltá jeho předělávky slavných popových či rockových písní. Garrett se nebojí sáhnout do repertoáru Coldplay, Prince nebo Nirvany. Celosvětové turné zavede Davida Garretta 1. října 2019 poprvé do pražské O2areny.

Osmatřicetiletý David Garrett dosud vydal jedenáct alb, to poslední názvem Unlimited – Greatest Hits vychází právě v těchto dnech. Jako oslavu jedné dekády na hudební scéně vyráží rodák z Německa na stejnojmenné celosvětové turné. V Praze se Garrett divákům již představil před třemi lety coby hostující houslista na koncertu Pražské filharmonie pod taktovou Jiřího Bělohlávka.

První sólový koncert v O2areně v Praze 1. října 2019 už však bude zcela v režii charizmatického umělce, který zejména ženské publikum ohromuje svým vzezřením hollywoodské star. Garrett nezapře modelingové zkušenosti, a když rozehraje své housle do tónů Nothing Else Matters od Metallicy nebo legendární Smells Like Teen Spirit od Nirvany, je jasné, kde se vzala přezdívka „Ďáblův houslista“. Jak široký je jeho repertoár, tak široké je jeho publikum. Hey Jude, Purple rain, ale i Beethovena Osudová nebo Debussyho Svit luny. To je rejstřík Davida Garretta – Paganiniho mezi popovými hvězdami a Jimiho Hendrixe mezi houslisty.