Fontaines D.C.

Říj 27, 2020 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

18.3.2021 |20:00|

Roxy | Dlouhá 33, Praha 1

www.roxy.cz…


Vstupné: od 550 Kč

Současná irská kytarová scéna je v té nejlepší kondici, důkazem jsou i postpunkem ovlivnění Fontaines D.C. Jejich loňská debutová deska Dogrel, která tematizuje deziluzi mladé generace, vyvolala pořádný rozruch. Ještě ambicióznější Fontaines D. C. navazují na loňský úspěch druhou deskou A Hero’s Death, kterou v rámci své české premiéry představí 18. března 2021 v pražském klubu Roxy. Vstupenky budou v prodeji od 3. července na stránkách fource.cz, roxy.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster. Koncert pořádá agentura Fource Entertainment společně s klubem Roxy za podpory promotérského kolektivu Heartnoize.

Na prestižní Mercury Prize nominovaná debutová nahrávka Dogrel z roku 2019 získala od britského magazínu NME plné hodnocení, The Fader o Fontaines D. C. mluvil jako o jedné z nejpozoruhodnějších nových kapel. Nahrávku skupina představila i v rámci festivalu Glastonbury na jednom ze svých dosud největších koncertů.

Rok po nadšeně přijatém debutu se Fontaines D. C. vrací s druhou deskou A Hero’s Death, jenž vyjde 31. července. Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut. A Hero’s Death není jen rekapitulací dřívější tvorby a dle kapely nabízí trpělivý, komplexní pohled na současný svět plný velkých nejasností.