Retrohrátky

Říj 13, 2020 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // AKTUALITY, VÝSTAVY

8.10. – 31.12.2020

Hrad Špilberk | Špilberk 1, Brno

www.spilberk.cz…


Vstupné: 80 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 185 Kč

Dávné časy dětství vám připomeneme na hradě Špilberku na putovní výstavě Retrohrátky. Pokud si rádi hrajete a vzpomínáte, pojďte se k nám spolu s dětmi podívat na slavné hračky z dob minulých. Na co se dřív stály fronty a co kdysi děti nacházely pod stromečkem?

Uvidíte tu legendární designové hračky československé výroby z období 50. až 80. let 20. století. Přečtete si také spoustu zajímavostí z historie těchto hraček. Většina z nich se dokonce vyrábí dodnes, i když z nových materiálů a modernějšími technologiemi. Jsou mezi nimi třeba slavná céčka, igráčci, nafukovací zvířátka z Fatry nebo stavebnice Merkur. Krom toho si na výstavě prohlédnete také dodnes známé společenské hry, jako například Člověče nezlob se, Dostihy a sázky nebo Kloboučku hop.

Výstava Retrohrátky osloví jak dospělou generaci, která si na ní najde hračky dobře známé z vlastního dětství, tak i dnešní děti. Na Špilberku si zkrátka opět budeme hrát, vždyť v létě jsme tu měli výstavu Kostkohrádky plnou modelů z Lega. Hračky z legendárních kostiček teď v říjnu vystřídají slavné retro hračky. Nová výstava Retrohrátky bude u nás na Špilberku k vidění od 8. října až do konce roku 2020. Srdečně vás zveme!