VALNÍK – Slánský festival

Srp 21, 2017 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // FESTIVALY

25. – 26.8.

Letní kino Slaný

www.valnik.cz


Název tradičního slánského festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál před čtyřmi stovkami návštěvníků na místním fotbalovém hřišti Slavoj na skutečném valníku. Již první ročník v roce 2000, kdy se festival natrvalo přemístil do areálu letního kina Slaný, navštívilo 600 diváků.

S dalšími roky návštěvnost vysoce stoupala a mezi vystupujícími se objevovala stále zvučnější jména včetně zahraničních souborů. Úroveň celého festivalu se neustále zkvalitňovala, Rock na valníku nabýval na své popularitě, jeho hlavní doménou se stala naprosto pohodová atmosféra a dramaturgie, jež se rapidně odlišovala od většiny ostatních festivalů. Rázem přestal být Rock na valníku pouze regionální akcí.

Když v roce 2002 na 3.ročník dorazilo 1100 návštěvníků, rozhodli se pořadatelé pro příští rok uspořádat festival jako akci dvoudenní. Tento tah se ukázal jako výborný. Zvučná jména jako např. Mňága a Žďorp, Kurtizány z 25.avenue, Už jsme doma či Wohnout podpořená prakticky celou českou punkrockovou špičkou (N.V.Ú., Totální nasazení, Jaksi taksi, Volant ad.), zahraničními skupinami a několika domácími soubory přilákala v roce 2003 do Slaného na 4.ročník 1500 návštěvníků.

Štítky: