Albert Lee

Srp 27, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

2.10.    20:00

Lucerna Music bar   |   Vodičkova 36, Praha 1

www.musicbar.cz…


Vstupné: 490,- Kč

Albert Lee je anglický kytarista hrající převážně country a rock and roll, známý v hudebním průmyslu pro svou rychlost hraní a technickou virtuozitou a jako člověk, který zná hudbu a svou kytaru velmi důvěrně. Lee spolupracoval s mnoha slavnými hudebníky ze širokého spektra hudebních žánrů, nahrával ve studiu a vystupoval živě před publikem. Také udržoval sólovou kariéru a je známý skladatel a hudební režisér.

Albert Lee začal svoji profesionální kariéru začátkem 60. let jako člen skupiny The Thunderbirds. Vstoupil v povědomí vystupováním na koncertních turné s Ericem Claptonem, Joe Cockerem a s hudební skupinou The Everly Brothers, a je považován za jednoho z největších kytaristů z branže. Lee také hrál a vystupoval na jevišti s mnoha dalšími umělci z různých hudebních prostředí, jako jsou žijící členové The Beatles Paul McCartney a Ringo Starr, klávesista Deep Purple John Lord, bývalý baskytarista Rolling Stones Bill Wyman, kytarista a člen kapely Guns N’ Roses Richard Fortus, bývalý člen Thin Lizzy a baskytarista The Dead Daisies Marco Mendoza, atd. I přes to všechno si našel čas pro vydání více než deset sólových a kapelových alb pod svým vlastním jménem.

Albert Lee získal mnoho ocenění jako kytarista, vyhrál pětkrát po sobě cenu časopisu Guitar Player “nejlepší country kytarista”. V letech 2002 a 2009 také obdržel nejvyšší možné ocenění, cenu Grammy za “nejlepší instrumentální country výkon“.

Pořadatelem koncertu je JR PROMOTION AGENCY LTD. ve spolupráci s Czech Jazz Art s.r.o.

Štítky:,