Allah-Las

Čvn 30, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

28.6. ve 21:00

Lucerna Music Bar   |   Vodičkova 36, Praha 1

www.musicbar.cz…


LINE-UP:
20:00 doors open
21:00 Genuine Jacks
22:00 Allah-Las

Původ: Los Angeles, Kalifornie, USA (2008)
Alba: Worship the Sun, Aquarium Drunkard’s Lagniappe Session, Calico Review, Allah-Las, Tell Me (What’s on Your Mind)
Nahrávací společnosti: Innovative Leisure, Mexican Summer, V2 Records Benelux
Členové: Miles Michaud, Miles Michaud, Pedrum Siadatian, Spencer Dunham, Matthew Correia

Pár dní před letními prázdninami do Prahy zavítá americká rocková kapela Allah- Las, která se svým soundem liší od čehokoliv, co by naznačovalo, že se píše rok 2016.

Allah-Las se potkali při práci v obchodě s deskami Amoeba Music, klíčové destinaci všech milovníků hudby v Los Angeles. Zatímco tahle zkušenost formovala jejich teoretické znalosti, jejich zvuk se tavil v podzemním suterénu, kde se dali dohromady jako kapela. Začali hrát a vystupovat v Los Angeles v roce 2008 a konečně vydávají svůj první singl Catamaran / Long Journey v roce 2011. V roce 2012 začali spolupracovat s labelem Innovative Leisure a vydávají album Allah-Las s druhým singlem Tell Me (What’s On Your Mind) / Sacred Sands. Desce se dostalo nadšeného kritického přijetí, následovalo turné a další práce ve studiu.

Allah-Las v roce 2014 vydali své druhé album Worship The Sun a představili na něm osobitou směs westcoastového garážového rock and rollu, latinoamerických perkusí a elektrického folku. Písničky evokují nálady věčných jihokalifornských pláží a minulosti Los Angeles – beatnici, umělci, surfaři, nomádi. Slyšíte inspiraci kapelami Love a Felt. Album Worship The Sun je perfektním soundtrackem pro nejlepší surfařský film, který ještě nebyl natočen, nebo pro hodinovou jízdu v Topanga Canyon. Je to teenagerská symfonie Slunci pro všechny, kteří znají jeho půvab.

Štítky: