Cestovatelský festival – Kolem světa

5. – 6.11.

BRNO – Kongresové centrum BVV

3. – 4.12.

PRAHA – Clarion Congress Hotel Prague

2. – 4.3.2017

PLZEŇ – Měšťanská Beseda

www.kolemsveta.cz


Zážitky z cest, cenné rady a zkušenosti od cestovatelů, průvodců i fotografů. To vše nabídne i letos festival Kolem Světa, který během svého 15. ročníku potěší návštěvníky v Brně i Praze. Návštěvníci se mohou těšit na více než 70 hostů v hlavním programu, kteří si pro ně chystají zajímavé projekce, přednášky i workshopy.

Festival Kolem Světa letos láká především na slavného fotografa, dokumentaristu a specialistu pro časosběrná videa Gunthera Wegnera. Ten povede hned několik přednášek i workshopů právě na téma pořizování časosběrných videí a jejich editace. Na své si při nich přijdou jak začínající, tak pokročilejší fotografové. V rámci hlavního programu vystoupí také horolezec Mára Holeček, kameraman Petr Horký, polárník Václav Sůra, fotograf divočiny Václav Silha či poutník Ladislav Zibura.

Letošní ročník festivalu se zaměří především na Asii, Afriku a Ameriku. Chybět však nebude ani Island. Návštěvníci budou moci zhlédnout mnoho projekcí fotografií a videí, besed i workshopů. O ně se postarají kromě již zmíněných cestovatelů i fotograf Petr J. Juračka, horolezkyně Klára Kolouchová, motocestovatelé Láďa a Katka z BigTrip.cz, kteří strávili dva roky na cestě kolem světa, spisovatel Miloslav Stinglem a mnoho dalších.

Festival nabídne i zajímavý doprovodný program. Chybět nebudou tradiční tance z jednotlivých zemí, ochutnávky exotického jídla či praktický kurz na ovládání zrcadlovky. Jako první se může na cestu kolem světa těšit brněnské publikum. Do tamějšího Kongresového centra zavítá festival ve dnech 4. až 6. listopadu. Pražská část festivalu se uskuteční 3. a 4. prosince v Praze v Clarion Congress Hotel Prague.