Dance Festival Zlín

Úno 8, 2017 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // FESTIVALY

24. – 26. 2.

Zlín – Městské divadlo,  tř. T. Bati 4091/32

www.dancefestivalzlin.cz…, www.divadlozlin.cz…


Vstupné: 150,- Kč

Dance Festival Zlín je multižánrový taneční festival pořádaný každoročně ve Zlíně. Hlavním cílem projektu je vytvářet inspirativní a motivující prostředí pro růst profesionálních i amatérských tanečníků napříč nejrůznějšími tanečními styly. První ročník festivalu proběhl v roce 2013 a od té doby díky němu Zlín přivítal stovky skvělých lektorů a tanečníků ze všech koutů České republiky i Slovenska.

Za prvotní nápad uspořádání tanečního festivalu ve Zlíně vděčíme především tanečnici Sachmaře, která je zakladatelkou i duší celého projektu. Už několik let před festivalem pořádala nejrůznější taneční události, menší večírky i víkendové semináře s lektory orientálního tance i moderny. Na podzim roku 2012 se sešla s tanečníky Nareen a Davidem, kteří tou dobou ve Zlíně také působili. Po pár šálcích horké čokolády byl na stole konkrétní návrh festivalu i programu. Letos Dance Festival Zlín oslaví kulaté páté narozeniny. Děkujeme za to, že jste nám pomohli přivést naše smělé nápady k životu. Snad se k nám přidáte i v roce 2017 a pomůžete nám sfouknout svíčky na dortu.

Hlavní myšlenkou festivalu je vytvářet prostředí plné příležitosti pro růst a inspiraci pro tanečníky bez rozdílu jejich tanečního zaměření. Od samého počátku festival spojuje tanečníky moderního tance, baletu, jazzu, muzikálu, orientálního tance, tribalu či stepu skrze taneční semináře i unikátní taneční představení. Každý zde dostává stejný prostor k prezentaci sebe i svého tance – vždy v přátelské atmosféře plné respektu a vzájemné podpory. Účastnici festivalů mají možnost navštívit celou řadu zajímavých seminářů se skvělými lektory, zatančit si na show pro veřejnost nebo si jen sednout se všemi na pivo a sdílet společnou lásku k tanci.

Posláním organizačního týmu je vytvořit na festivalu útulnou a příjemnou atmosféru, kde se nikdo nebude bát vyjádřit své taneční umění. Nevytváříme velkolepou ani načančanou událost s červenými koberci ani hvězdnými jmény. Nehrajeme si na nic, čím nejsme. Vytváříme prostředí, kde se můžete cítit sami sebou (i v propoceném tričku) a naplno si užívat to hlavní – tanec.

Vyvrcholením sobotního programu bude i v roce 2017 krásná taneční show, na které se postupně představí hosté festivalu z celé České republiky i Slovenska. Na programu je opět celá řada tanečních vystoupení napříč nejrůznějšími styly. Postupně se představí profesionální tanečníci modern dance, jazzu či baletu, které doplní vystoupení nejrůznějších stylů orientálního tance a fusion dance.

Sobota 25. 2. 2017 od 19:00 – Studio Z, Zlín

Taneční show opět proběhne v krásných prostorách Studia Z, jedné ze scén zlínského divadla.

Štítky:,