Drobečky z perníku

Kvě 25, 2023 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

16.8.2023 |20:00|

Letní scéna Harfa | Českomoravská 2420/15a, Praha 9

www.divadelnikomedie.cz…


Hrají: Simona Stašová, Andrea Daňková, Isabella Rossini, Čestmír Gebouský, Helena Karochová, Ernesto Čekan, Filip Cíl, Josef Fečo
Autor: Neil Simon
Režie: Milan Schejbal
Produkce: Jana Hanzlíčková, Agentura Harlekýn
Délka: 150 min.
Vstupné: od 499 Kč

Tragikomický příběh s nadějeplným koncem

Barová zpěvačka Evy Mearová se vrací z protialkoholní léčebny domů, kde žije společně s kamarádkou Tobby, která absolutně odmítá své stárnutí, jelikož před lety na škole získala titul královny krásy, a se svým kamarádem Jimmym, neúspěšným hercem, který o sobě říká, že je nejstarší začátečník v celém divadelnictví. K tomuto životu samozřejmě patří i o deset let mladší milenec Evy, kytarista Lu Tenner, který nikdy neměl svojí vlastní střechu nad hlavou. V této společnosti, která se navzájem podpírá láskou a humorem, je jediný zdravý proutek Polly, nedospělá dcera Evy Mearové, která je dospělejší než její matka a všichni její kamarádi. Polly svojí kurážnou povahou ukáže své matce tu správnou cestu, jak žít.

Drobečky z perníku je hluboká a dojemná komedie a jedna z nejlepších her klasika amerických komedií Neila Simona. „Smích přes slzy“ – i tak by se mohla tato komedie jmenovat.

Štítky: