Idioti

Lis 29, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

16.12.    |19:00|

Švandovo divadlo(hlavní sál)   |   Štefánikova 57, Praha 5

www.svandovodivadlo.cz…


Hrají: Klára Cibulková, Martina Krátká, Marek Pospíchal, Filip Čapka, Patrik Děrgel, Tomáš Červinek, David Punčochář, Luboš P. Veselý, Bohdana Pavlíková, Eva Josefíková, Tomáš Petřík, Jiří Weiner, Andrea Buršová, Erika Strárková
Autor: Lars von Trier
Režie: Anna Petrželková
Délka: 160 min.
Vstupné: od 300,- Kč

Přecitlivělý cynik a depresivní provokatér Lars von Trier a jeho nemilosrdný pohled na společnost a člověka vůbec. Divadelní adaptace jednoho z kultovních filmů hnutí Dogma 95.

Skupinka lidí se rozhodne předstírat mentální postižení na protest proti všemu měšťáckému. A provokovat: v restauraci, v továrně, na plovárně… kdekoli, hlavně bez jakýchkoli zábran. Vystavovat na povrch kultivovanou společnost šoku a odhalit její pokrytectví i xenofobní nálady.

Nikdo se raději příliš neptá na minulost a žije se okamžikem. Do podivného útočiště přichází i Karen, aby postupně pronikala stále hlouběji do principů a zákonitostí tohoto netradičního spolku. Aby i ona postupně nalezla idiota v sobě, osvobodila se a začala tzv. blbnout. Zprvu skvělá zábava, ovšem záhy zběsilý úprk.

Azyl útulného domku na předměstí se mění ve vězení. To, co dříve bylo nevázanou hrou na svobodu, začíná způsobovat stále častější konflikty. Jestli má být skupina zachována, musí být každý člen znovu přezkoušen z odhodlání nechat žít idiota v sobě, navzdory požadavkům reality i pudu sebezáchovy. Ovšem před sebou samým nelze utíkat donekonečna.

„Idioti jsou lidi budoucnosti.“

Štítky: