Lucky Chops

Srp 15, 2022 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

1.11.2022 |20:00|

Roxy | Dlouhá 33, Praha 1

www.roxy.cz…


Vstupné: od 570 Kč

Lucky Chops dávají nový život dechovým nástrojům. Svůj neuchopitelný hudební mix šíří od roku 2006, kdy se dali dohromady během studií v New Yorku. Štěstí zkusili jako pouliční muzikanti a díky virálním videím Funkytown a I Feel Good se z nich stala senzace. Jejich intenzivní tvorba má jediný úkol – šířit léčivou sílu hudby. Lucky Chops to od hraní v chodbách metra dotáhli na velká pódia, kde předvádí nezapomenutelné koncerty.

Chystané druhé album New Day, které plánují vydat už letos na podzim, představí 1. listopadu v Roxy.

Šestičlenná formace už svou hudbou sjednotila fanoušky už více než třiceti států, kde hráli naživo. V Praze to bylo naposledy v roce 2019 ve vyprodaném Lucerna Music Baru. Kapelu, jejíž hlavní devizou jsou těžkotonážní groove a chytlavé melodie, založil Josh Holcomb (trombon), Daro Behroozi (saxofon) a Joshua Gawel (trubka).

Vznikli v multikulturním středu světa, v New Yorku, odkazují ovšem k jazzové a brassové tradici města New Orleans. V jejich hudebním stylu je ale místo i pro žánry jako rock, EDM nebo ska. „Naší předností je mít ve skupině individuality, které dohromady tvoří unikátní celek,“ prozradil Behroozi, rodák z Brooklynu s íránsko-evropskými kořeny, který do tvorby přináší i své oblíbené balkánské rytmy.

Štítky: