Marina and the Diamonds + support: Light & Love

Velšská zpěvačka Marina and the Diamonds přijede do Prahy 2. března v rámci Neon Nature Tour k novému albu Froot.

Marina and the Diamonds je umělecké jméno velšské zpěvačky a skladatelky Mariny Lambrini Diamandis. Dcera Velšanky a Řeka se hudbě intenzivně věnuje už od útlého mládí. Účinkovala v pěveckých souborech, studovala hudbu na University of East London a před tím, než se rozhodla věnovat vlastní tvorbě, prošla řadou konkurzů. Inspirována příkladem amerického umělce Daniela Johnstona se brzy naučila skládat, hrát na klavír, produkovat a nahrávat si demosnímky. Své debutové EP v DIY stylu vydala v roce 2007 na svém Myspace profilu.

Zlom v kariéře této talentované hudebnice přišel v roce 2009, kdy skončila druhá v prestižním výběru hudebních talentů BBC Sound of 2010. O rok později vtrhla jako velká voda na britskou hudební scénu s debutovou studiovkou The Family Jewels, která se vyšplhala na 5. místo britského žebříčku. Její druhá deska Electra Heart, vydaná v roce 2012, dosáhla dokonce na samotný vrchol UK Albums Chart.

Třetí nahrávka Froot vyšla 13. března letošního roku a zaznamenala kromě velkého úspěchu na americkém trhu (8. místo v Billboard 200) také nejlepší hodnocení od hudebních kritiků. Marina na nové desce spojuje současný pop s alternativnějšími zvuky a aranžemi a dává více prostor svému výjimečnému hlasu. Sama napsala všech dvanáct skladeb a album také produkovala ve spolupráci s Davidem Kostenem. Na rozdíl od předešlých nahrávek jsou všechny písně natočené živou kapelou.

Marina and the Diamonds sebe sama označuje jako „indie umělkyni s popovými cíli“. O tom, že se cíle této ambiciózní zpěvačce daří plnit na výbornou, svědčí nejen výše vyjmenované komerční úspěchy nahrávek, ale také desítky miliony zhlédnutí na YouTube, předskakování Coldplay nebo Katy Perry a vystupování na prestižních hudebních festivalech jako Coachella a Glastonbury. 2. března nás čeká vystoupení zářivé hudební komety, která se zdá být v té nejlepší formě!

Štítky: