Open Square v Praze

Zář 29, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // AKTUALITY, FESTIVALY

1.10.    |13:00|

Náměstí Jana Palacha   |   Praha 1

www.opensquare.ff.cuni.cz…


Vstupné: zdarma

1. října 2016 odpoledne proběhne na náměstí Jana Palacha v Praze 3. ročník festivalu Open Square. Návštěvníky čekají výstavy, přednášky, workshopy, divadla, koncerty, urban walks či debaty s architekty a umělci o podobě centra Prahy. Prohlédnout si budou moci i nepřístupné prostory budov Rudolfina, Filozofické fakulty UK a UMPRUM.

Workshopy: Od kaligrafie po dílnu mistra houslaře
Přímo na náměstí bude probíhat řada workshopů a dílen. Vyzkoušet si můžete japonskou kaligrafii nebo tradiční korejské hry. Naučíme vás objednat si v japonské či vietnamské restauraci jídlo v daném jazyce. Na tvůrčích dílnách na Filozofické fakultě UK nahlédnete do techniky a psychologie slavných hororových filmových scén. Rodiče s dětmi mohou zavítat do Rudolfina na hudební workshop pod vedením hudebníků České filharmonie nebo navštívit dílnu mistra houslaře. Galerie nabídne výtvarné workshopy.

Zažijte centrum jinak: Urban Walks, tematický geocaching a uprchlický larp
Projděte se po Praze, jak ji neznáte, a to s odborníky z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. V larpu „Cesta za snem“ si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké je to být uprchlíkem, a v okolí náměstí Jana Palacha ulovit tematické cache spojené s historií a osobnostmi náměstí.

Koncerty a divadla: Jazz, cimbálovka, hudebníci České filharmonie, ale i kapely z Filozofické fakulty UK a konzertvarieté Pražské konzervatoře zaplní náměstí po celé odpoledne.

Město není váš obývák: S architekty a umělci o centru Prahy
Jak zbavit centrum Prahy aut, hluku a smogu a vrátit ho jeho obyvatelům? Má smysl vystavovat umění ve veřejném prostoru? Debatujte s architekty, odborníky a umělci o Praze a náměstí Jana Palacha.

Festival uzavře Dan Bárta & Robert Balzar Trio.

Štítky:, ,