Probuzení jara

Čvn 10, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

Čt 16.6.

Divadlo J. K. Tyla: Nové divadlo – Malá scéna   Ι    Palackého náměstí 30, Plzeň

www.djkt.eu…


Premiéra: 2015
Autor: Duncan Sheik, Steven Sater

Hrají: Petra Vraspírová, Karolina Gudasová, Pavel Režný, Aleš Kohout, Adam Rezner, Lukáš Ondruš, Jan Fanta, Jozef Hruškoci, Richard Pekárek, Lucie Zvoníková, Veronika Zelníčková, Kateřina Falcová, Eva Staškovičová, Stanislava Topinková Fořtová, Radek Štědronský Shejbal


Americký muzikál, který v roce 2007 posbíral všechny hlavní ceny Tony Awards (muzikáloví oskaři) a to za Nejlepší muzikál, Nejlepší hudbu a Nejlepší orchestraci. Broadwayská nahrávka Spring Awakening získala v následujícím roce cenu Grammy za Nejlepší muzikálové album.

Německý dramatik Frank Wedekind věnoval svou kdysi tak skandální tragédii dětství a dospívání rodičům a učitelům, podle něj lidem totálně netečným a lhostejným k potřebám mladé generace. Nové pojetí amerických autorů – libretisty Stevena Satera a skladatele Duncana Sheika – je v podobě poprockového muzikálu naprosto novátorské. Příběh skupiny mladých lidí na sklonku 19. století v jejich adaptaci nabývá zcela současného charakteru a jeho poselství je strhující. Stále živé problémy mezi rodiči a dětmi, mezi dětmi a učiteli, osobní ambice, touhy, frustrace, komplexy, rebelantství, neinformovanost, naivita, pokrytectví, vzájemné nepochopení, předsudky, maloměšťáctví – to vše včetně sexuality a prvních erotických zážitků je tu odkryto s odvahou, nekompromisností a přirozeností mladým lidem vlastní.

„Tento zásadní muzikál je elektrizující směsí morality, sexuality a rokenrolu, která vzrušuje diváky po celé Americe jako u žádného jiného muzikálu za poslední roky.“ (Musical Theatre International)

Štítky: