Rebelové

Zář 26, 2022 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // AKTUALITY, DIVADLA

30.9. – 26.11.2022

Hudební divadlo Karlín | Křižíkova 10, Praha 8

www.hdk.cz…


Hrají: Nikola Ďuricová, Sarah Sallamoun, Petr Ryšavý, Roman Tomeš, Katherine Selešiová, Nelly Řehořová, Sára Hoblová, Viktorie Tandlerová, Richard Pekárek, Lukáš Adam, Jan Franc, Josef Fečo, Filip Horejš, Petr Špinar, Jitka Schneiderová, Dominika Býmová, Jan Révai, Denny Ratajský, Vladislav Beneš, Petr Štěpánek, Jan Vlasák, Vlastimil Zavřel, Pavla Břínková, Světlana Nálepková
Autor: Zdeněk Zelenka, Filip Renč
Režie: Filip Renč
Vstupné: od 350 Kč

REBELOVÉ – nové nastudování původního filmového retro muzikálu Filipa Renče a Zdeňka Zelenky po 20 letech pobaví diváky Hudebního divadla Karlín!

V poněkud nezvyklém načasování, díky více než rok trvající koronavirové situaci v ČR, si vám dovolujeme konečně představit nový projekt, který jsme zkoušeli celé léto 2020 a chtěli uvést v prosinci téhož roku.

Jde o romantický muzikál s hity šedesátých let podle stejnojmenného filmu Filipa Renče a Zdeňka Zelenky, natočeného před 20 lety a oceněného dvěma Českými lvy. Příběh jedné velké lásky (a několika dalších) zasazený do léta roku 1968 a atmosféra muzikálu vás spolehlivě vtáhne do děje, chytlavé písničky „Š-š-š“, „Oliver Twist“, „Pátá“, „Gina“, „Mně se líbí Bob“, „Jó, třešně zrály“ nebo „Tereza“ a „Nechte zvony znít“ (ty ve filmové verzi nebyly) a další, nenechají v klidu nikoho sedět a ještě dlouho si je budete sami zpívat.

Film Rebelové, natočený v roce 2000, měl premiéru v roce 2001, v roce 2003 byl muzikál uveden v komorní verzi v Divadle Broadway a nyní tedy bude v nové úpravě scénáře i nové scéně uveden nejdříve na Letní scéně v areálu PVA Expo Praha v rámci Muzikálového léta, posléze od podzimu 2021 na velkém jevišti Hudebního divadla Karlín.

Štítky: