Šakalí léta

Kvě 23, 2022 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // AKTUALITY, DIVADLA

3.6. – 27.10.2022

Divadlo Na Fidlovačce | Křesomyslova 625/4, Praha 4

www.fidlovacka.cz…


Hrají: Daniel Krejčík, Lukáš Adam, Marek Lambora, Josef Polášek, Karel Zima, Šimon Fikar, Prokop Zach, Karolína Tothová, Magdaléna Kuntová, Aneta Krejčíková, Vanda Chaloupková, Jiří Racek, Zdeněk Vencl, Angelika Sbouli, Veronika Lapková, Anna Jiřina Daňhelová, Sára Halušková, Marek Zeman, Ondřej Hyneš, Petr Jeřábek, Vojtěch Vodochodský, Jiří Roskot, Petr Kolman, Eva Miškovič, Barbora Králová, Mirek Kosík, Michal Máša, Jakub Šimůnek, Martin Smrž, Vendula Skalická, Veronika Ladzianská, Eliška Hanušová Bašusová
Režie: Adam Skala
Vstupné: od 459,- Kč

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid před bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Štítky: