Sergei Polunin – Satori

17. – 20.4.2019

Forum Karlín | Pernerova 53, Praha 8

www.forumkarlin.cz…


Režie: Gabriel Marcel del Vecchio
Autor: Sergei Polunin

Světová baletní superstar Sergei Polunin uvede poprvé v Praze

Byl zázračným dítětem a nejmladším prvním tanečníkem Královského baletu v Londýně. Ale také „bad boyem“, Jamesem Deanem baletu, který baletní svět skandálně na čas opustil. Pak ale následoval jeho triumfální návrat! Dnes účinuje v hollywoodských filmech i v reklamách nejluxusnějších módních značek a jeho baletní představení se vyprodávají během pár minut!

Sergei Polunin – jeden z nejtalentovanějších umělců své generace přiváží poprvé do Prahy představení Satori, které uvede ve dnech 18. a 19.dubna 2019 ve Foru Karlín.

Na každé představení bude k dispozici pouze 1100 vstupenek, které budou uvedeny do prodeje společností Ticketportal v pondělí 8.října v 10 hodin.

Rezervace lístků nebude možná.

Sergei Polunin se narodil 20. listopadu 1989 v ukrajinském městě Cherson, ale rodina se kvůli jeho pohybovému nadání brzy přestěhovala do Kyjeva. Veškeré rodinné finance šly na jeho taneční budoucnost – zatímco matka zůstala se synem, otec odjel jako manuální pracovník do Portugalska a babička jako ošetřovatelka do Řecka. Opět je spojil až Poluninův úspěch. Ve třinácti letech uspěl v konkurzu do prestižní Royal Ballet School v Londýně. Podle svých slov znal jen balet a spánek, tančil víc a lépe než všichni ostatní, takže už ve dvaceti se stal nejmladším prvním tanečníkem.

Jenže zároveň ho balet přestával bavit. Vzal mu dětství i pubertu – a on si to začal vynahrazovat. Alkohol, drogy, skandály. 24. ledna 2012 londýnský Královský balet opustil. Zdůvodnil to slovy: „Umělec ve mně umřel.“

Vzřísit mu ho o tři roky později pomohl až slavný fotograf a režisér David LaChapelle, který s ním natočil klip na píseň Take Me To Church irského zpěváka Hoziera. Video se stalo internetovým hitem a jméno Sergeje Polunina synonymem baletu. A to ho k němu přivedlo nazpátek.

Dnes Sergei Polunin fascinuje celý svět – svým mimořádným tanečním nadáním i pohnutným životním příběhem, který režisér Steven Cantor v roce 2016 zachytil v emotivním dokumentárním snímku „The Dancer“. Ten byl v květnu loňského roku uveden i v Praze, v rámci dvou exkluzivních projekcí v Národním divadle, kde Sergei Polunin také krátce zatančil. Vstupenky na oba večery byly vyprodány během rekordních čtyř minut!

Teď poprvé však bude mít české publikum možnost zhlédnout tuto světovou baletní hvězdu v celovečerním představení – Satori.

První část večera nabídne jak průřez nejslavnějšími klasickými baletními díly tak moderním scénickým baletem, v rámci kterého Seregi Polunin zatančí i na výše zmíněný hit Take Me to Church. Druhá polovina představení bude patřit titulnímu dílu Satori, jehož choreografii vytvořil Sergei Polunin, režíroval jej Gabriel Marcel del Vecchio ze Cirque du Soleil a scénu navrhl David LaChapelle.

 

Štítky: