Sugar (Někdo to rád horké)

Pro 26, 2023 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

27.12.2023 – 3.5.2024

Divadlo Na Fidlovačce | Křesomyslova 625/4, Praha 4

www.fidlovacka.cz…


Premiéra: 27.4.2017
Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana.
Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux.
Dramaturgie: Adéla Šotolová.
Výprava: Šárka Hejnová.
Hudební spolupráce: Ondřej Brousek, František Šterbák, Kristina Brachtlová.
Choreografie: Radek Balaš, Jan Bursa, Jana Paňková.
Režie: Radek Balaš.
Hrají: Aneta Krejčíková / Karolína Tothová (alternovala také Anna Fialová), Martin Písařík, Lukáš Pečenka, Václav Svoboda / Bronislav Kotiš (původně také Jaromír Meduna), Jana Švandová / Eliška Nezvalová (původně Eliška Balzerová), Ctirad Götz (původně Zdeněk Palusga), Zdeněk Maryška, Josef Zýka, role rozdělena (původně Ladislav Trojan), role rozdělena (původně Dalimil Klapka), Lukáš Adam / Daniel Ondráček / Petr Kolman / Martin Überall (původně také Richard Pekárek), Karel Jirák, Gustav Hašek / Jan Fanta, David Voráček, Jan Bursa, Václav Muška / Dominik Budlovský (původně také Jáchym Kučera, Michal Papáček), Andrej Mikulka, Vanda Chaloupková / Klára Jelínková / Radka Krninská / Barbora Mošnová / Eliška Nezvalová / Marta Falvey Sovová / Barbora Šampalíková / Martina Šťastná / Karolína Tothová / Anika Menclová / Vendula Skalická (původně také Tereza Aster Vágnerová, Lucie Anna Zatloukalová), Petr Veselý…; ze záznamu Ludmila Molínová

Světoznámý muzikál, který vznikl podle scénáře k legendárnímu filmu Někdo to rád horké. Co všechno se může stát, když si dva muzikanti hrají s gangstery na schovávanou… Příběh o gangsterech, milionářích, dámském orchestru, rozkošné dívce Sugar a dvou muzikantech na útěku.

Když na sklonku 50. let přišel režisér a scénárista Billy Wilder za slavným filmovým producentem Davidem Selznickem s námětem na scénář, který v sobě kombinuje žánr gangsterky a komedie, producent nápad rázně zamítl s tím, že tohle spojení „rozhodně nemůže fungovat“. Naštěstí Billy Wilder producenta neposlechl a natočil geniální nesmrtelnou hudební komedii Někdo to rád horké. Na základě tohoto úspěšného snímku vznikla divadelní muzikálová podoba z pera trojlístku scénáristy Petera Stonea, skladatele Julea Stynea a textaře Boba Merilla. Muzikál byl poprvé uveden na Brodwayi v roce 1972 a stal se hitem divadelních scén po celém světě. Divadelní text Sugar (Někdo to rád horké) vznikl podle filmového scénáře B. Wildera a I. A. L. Diamonda k filmu Some like it hot – Někdo to rád horké, na námět R. Thorenena.

Štítky: