Tom Odell

Srp 17, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

26.11.    19:00

Malá sportovní hala (Incheba Arena)   |   Areál Výstaviště, Praha 7

www.facebook.com…


Vstupné: 765,- Kč

Nové album na letošek oznámil také Tom Odell, který se jako velký talenkt v roce 2013 poprvé představil pražskému publiku. Do Prahy zamíří i v rámci turné k jeho dalšímu albu, tentokrát však odehraje koncert 26. listopadu v pražské Malé sportovní hale.

V roce 2014 si Tom Odell s hrůzou uvědomil, že strávil téměř rok propagací písniček ze svého debutového alba “Long Way Down”, alba, které mu zajistilo velký a zasloužený úspěch v roce předešlém.

Album se skvěle prodávalo – milion kusů, dosáhlo první příčky v britské hitparádě a získalo platinovou desku. Odell, který za album získal cenu Ivor Novello Award pro Nejlepšího skladatele, si ale uvědomoval, že tenhle úspěch také znamená, že během neustálého koncertování neměl čas složit nic nového.

Tohle trápí každého umělce – jak a kde najít čas, v Tomově případě čas navázat na desku, kterou pochválili i Elton John, Billy Joel a The Rolling Stones, kteří Toma pozvali jako předskokana na svůj koncert v londýnském Hyde Parku.

Tom Odell tedy udělal to, co mnozí umělci před ním. Zastavil rozjetý vlak, koupil si letenku do New Yorku, kde si v East Village pronajal malý byt s klavírem, a začal pracovat na nové desce. Ve městě, kde znal jen velmi málo lidí, a kde je tak snadné být cizincem.

Tak začalo vznikat album “Wrong Crowd”.

Kromě samotářských toulek po New Yorku několikrát na koncertě doprovodil  Billy Joela v Madison Square Garden. Získal zas životní rovnováhu a písničky se začaly v jeho hlavě samy objevovat.

Na jaře 2014 Tom podnikl turné po Evropě a převzal cenu Ivor Novello Award, ale v září opět opouští Londýn a tentokrát je jeho cílem Los Angeles a čtvrť Echo Park.  Album “Wrong Crowd” právě zde začalo dostávat svoji podobu.

Desku produkoval Tom s Jimem Abbissem – a dali mu rytmičtější, energičtější tvář.

Album ovlivnila také Tomova láska k filmům. V New Yorku jich viděl desítky – mezi jeho nejmilejší režiséry patří Wong Kar-wai, Paolo Sorrentino, Terrence Malick, Wim Wenders a Fellini.

Během natáčení desky Tom vytvářel scénáře ke kolekci filmů, které hudbu doprovázejí. Společně s režisérem George Belfieldem odcestoval do Jižní Afriky, kde natočili první část filmu o člověku, který je ničen svým nihilistickým a hedonistickým životním stylem. Film také ukazuje, jaký má takový rozklad vliv na lidi kolem hlavního hrdiny.

“Jeho životní styl nakonec zničí jedinou nevinnou věc, která mu zůstala, jeho lásku. Tím končí první část filmu, ale příběh pokračuje….”

Album “Wrong Crowd” vychází 10. června, 26. listopadu ho Tom Odell představí live v pražské Malé sportovní hale.

Štítky:,