Tři sestry

Pro 28, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

20.1. – 25.4.    |19:00|

Stavovské divadlo   |   Železná 11/540, Praha 1

www.narodni-divadlo.cz…


Hrají: Radúz Mácha, Magdaléna Borová, Tereza Vilišová, Jana Pidrmanová, Filip Rajmont, Veronika Lazorčáková , Karel Dobrý, Matyáš Řezníček, Igor Orozovič, Václav Postránecký, Eva Salzmannová, František Němec
Autor: Anton Pavlovič Čechov
Režie: Štěpán Pácl
Vstupné: od 150,- Kč

Tři sestry. Olga, Máša a Irina. Nejstarší pracuje jako učitelka na gymnáziu, prostřední je nešťastně vdaná za učitele Kulygina a nejmladší touží po nalezení smyslu života i opravdové lásky. Skutečným snem všech tří sester Prozorovových je ale návrat do Moskvy. Do města, které si pamatují z dětství jako jediné místo, kde je možné být šťastný. Moskva je přece tak nádherná! Tak vzrušující! Tak… jiná! Olga, Máša a Irina proto vytrvale touží po štěstí, které však ve svých životech nenacházejí. A tak doufají v budoucnost, po minulosti se jim stýská, a znamení přítomnosti jim zůstávají skryta. Přítomnost je pro ně pouze přechodným mezidobím, časem vyhnanství.

Tři sestry. Tři tragikomické osudy. Rozvzpomínání se na staré časy a pocit, že život se dá naplno prožít pouze někde jinde. Skutečně? Takže – zůstat? Nebo odejít? Z rodného města, z úmorné práce, z nefungujícího vztahu?

Tři sestry. A třikrát stejná otázka: Zůstat, nebo odejít?

Štítky: