Ty Segall

17.6.2024 |19:30|

Roxy | Dlouhá 33, Praha

www.roxy.cz…


Vstupné: od 690 Kč

Patří k nejakčnějším muzikantům na scéně, ale u nás ještě nikdy nehrál. Přední osobnost nové vlny americké psychedelie debutovala v roce 2008, do Prahy přiveze své již patnácté album. Na desce Three Bells spolupracoval se svou ženou Denée Segall a vrací se na ní k čistému rock’n’rollu.

První pražský koncert kultovního kalifornského hudebníka se odehraje v klubu Roxy 17. června 2024. Vstupenky v ceně 690 korun budou v prodeji od 14. prosince 2023 na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster, o den dříve začne na webu Fource předprodej pro registrované uživatele*ky Fource Friends.

Ty Segall vždy hledal inspiraci ve starších kapelách. Tradičnější lo-fi rock’n’rollový zvuk a oldschoolové reverby pokukovaly do šedesátých let k The Sonics nebo The Standells i punku The Stooges. Na svých dalších projektech se nebál prozkoumat svou jemnější stránku nebo nahrát album plné coverů svých oblíbených T-Rex. Garážový zvuk i surovost jeho rané tvorby média svého času připodobňovala k The Strokes nebo White Stripes.

Poslední dvě nahrávky představily Segalla v nečekané poloze, podomácku nahrané album Hello, Hi, na kterém si sám nahrál všechny nástroje, následoval soundtrack k filmu Whirlybird. Three Bells navazují na jeho projekt The C.I.A., který založil se svou ženou Denée Segall. Spolu s ní nahrál celkem pět skladeb, s těmi zbylými mu pomohli členové jeho koncertní kapely Freedom Band. Syrovější zvuk je znát ze všech tří vydaných singlů. Deska vyjde u Drag City na konci ledna 2024, pár měsíců poté se dočkáme Segallovy české koncertní premiéry.

Štítky:,