Valašské divadelní léto

21.7. – 25.8.

Valašské muzeum v přírodě   |   Rožnov pod Radhoštěm

www.baroko.olomouc.eu


Umělecká agentura Pragokoncert Bohemia, a.s. letos již počtrnácté obohacuje program Valašského Muzea v přírodě uměním divadelním. V průběhu letních prázdnin se zde v rámci 14. ročníku festivalu „VALAŠSKÉ DIVADELNÍ LÉTO“ vystřídají ty nejlepší divadelní a hudební soubory a umělci současnosti a pokusí se tak vdechnout Muzeu radostný a veselý život ještě z další oblasti lidského života.

Divadlo bylo, je a vždy bude významnou součástí lidského bytí. Proč tedy nebudovat další tradici léta na Valašsku a v jeho srdci – Valašském Muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm?

„Tance, lidové obřadnosti, veselí a hra se nedají v muzeích uschovat. Žijí jen, jsou-li zatančeny a znovu prožity.“ Proto se v amfiteátrech valašského Muzea v přírodě veselme a radujme v tradicích umění.

Festival „Valašské Divadelní léto“ se koná ve spolupráci s Valašským Muzeem v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Program:
21.7. od 19:00 hodin (čtvrtek)
ZDENĚK IZER – AUTOKOLEKTIV

Rožnovská premiéra zábavné talk show našeho předního baviče. Zdeněk Izer patří v současnosti mezi naše nejlepší a nejúspěšnější komiky. Každé jeho vystoupení je skutečným zážitkem a garantujeme, že žádné oko nezůstane od smíchu suché. Vystoupení se uskuteční v Janíkově stodole. Pozor! Omezený počet míst.

22.7.2016 od 18:30 hodin (pátek)
TŘI SESTRY + VYPSANÁ FIXA
Host: DUKLA VOZOVNA

Po dvou letech se vrací tradiční oslavný koncert festivalu, který se uskuteční za každého počasí na venkovním rožnovském koupališti. Tři Sestry letos slaví 31 let a jako partnera si na letní turné přizvali Vypsanou Fixu, která patří mezi nejoblíbenější festivalové kapely u nás. Obě party zahrají své samostatné plnohodnotné koncerty, takže se máte na co těšit…

27.7.2016 od 19:30 hodin (středa)
DIVADLO FRANTIŠKA RINGO ČECHA – DÍVČÍ VÁLKA

Nejlepší divadelní komedie všech dob! Soubor v nejsilnější sestavě v čele s principálem Františkem Ringo Čechem letos v Rožnově vystoupí již po patnácté. Hrají: František Ringo Čech, Oldřich Navrátil, Petr Jablonský, Mojmír Maděrič, Roman Skamene, Petr Martinák, Martina Šťastná, Sandra Pogodová a další. Vystoupení se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka. V případě nepříznivého počasí v Janíkově stodole.

29.7.2016 od 17:00 hodin (pátek)
MICHAL NESVADBA

Nejoblíbenější dětský umělec v ČR přiváží svůj nejlepší pořad pro děti „MICHAL JE KVÍTKO“. Vystoupení se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka. V případě nepříznivého počasí v Janíkově stodole.

17.8.2016 od 19:00 hodin (středa)
DUO JAMAHA (SK) – ALFONS & MARIÁN

Pro milovníky tradičních lidovek i netradičních remixů jsme připravili vystoupení nejúspěšnější šlágr kapely – slovenského Duo Jamaha. Téměř do roka a do dne se tito hudebníci vracejí do svého oblíbeného Rožnova. Loňské vystoupení bylo dlouho dopředu beznadějně vyprodané. Koncert se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka. V případě nepříznivého počasí v Janíkově stodole.

25.8.2016 od 19:30 hodin (čtvrtek)
HONZA NEDVĚD – NÁVRAT
Hosté: Pavel Helan a Jindra Koníř

Největší folková legenda opět na turné. Fenomenální Honza Nedvěd po dlouhé koncertní pauze vystoupí za doprovodu vynikajících muzikantů Pavla Helana a Jindry Koníře v Rožnově! Zazní všechny známé hity! Nenechte si ujít tento jedinečný koncert! Vystoupení se uskuteční v amfiteátru Dřevěného městečka za každého počasí.