Výstava orchidejí

Úno 10, 2017 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // VÝSTAVY

3.3. – 19.3.

Botanická zahrada Praha-Troja   |  Trojská 800/196, Praha 7

www.botanicka.cz…


Skleník Fata Morgana, zásobní skleník, výstavní sál
Otevřeno: úterý – neděle, 9-18h

Amerika je kontinentem orchidejí. Tropická část tohoto kontinentu je druhově nejbohatší oblastí světa. Letošní ročník výstavy vás zavede právě do této oblasti – do Brazílie, do pestrého reje barev, hudby, vůní a květin.

Studenti České zahradnické akademie Mělník ve skleníku Fata Morgana svými výtvory přiblíží divokou a nespoutanou radost bláznivého karnevalu, tropický den i noc mezi květy orchidejí v Rio de Janiero. Výstavu doprovodí galerie makrofotografií květů jihoamerických druhů. Ve výstavním sále se dozvíte zajímavosti ze světa těchto rostlin od Aljašky po Ohňovou zemi. Poodhalíte tajemství nejmenších orchidejí Ameriky i historii živého pokladu totonackých indiánů – vanilky.

Amerika má nejbohatší orchidejovou květenu světa. V jižní a střední Americe se vyskytuje více než 8500 druhů, často opravdové orchidejové skvosty a kuriozity. Americké orchideje rodu Sobralia vynikají zejména svou výškou. Nejdelší změřený stonek druhu Sobralia altissima byl 13,4 m dlouhý – běžná je výška kolem 5 m. V tropické Americe najdeme i orchideje s opravdu drobnými květy, některé druhy rodů Lepanthes, Pleurothallis a další mají květy o velikosti sotva 2 mm.

Během výstavy si budete moci orchideje a další rostliny také zakoupit a to v zásobním skleníku u administrativní budovy. Nenechte si ujít ani víkendový doprovodný program: ukázky pěstování, přednášky či aranžování.
Otevírací doba bude po celou dobu výstavy prodloužena do 18 h.

Štítky: