Výstava Poklady z Bojné – Dny slovanské kultury

Kvě 20, 2016 // kaja // 0 komentářů // AKTUALITY, VÝSTAVY
Festival Dny slovanské kultury, který se bude konat od 19. do 24. května v pěti místech prapůvodního místa Velké Moravy (Uherské Hradiště, Modrá, Velehrad, Osvětimany a Staré Město). Věříme, že festival si získá i podporu od potencionálních diváků, které čeká bohatý a pestrý program.
Návštěvníci tak mohou vidět výstavu unikátního zlatého pokladu z hradiště Bojná, významného centra Nitranského knížectví, které patří mezi nejvýznamnější archeologická naleziště na Slovensku.

Výstava poklady 20.05.

Výstava, která bude zahájena v pátek 20. května od 19:00 v Centru slovanské archeologie MZM v Uherském Hradišti, představí pozlacené plakety opatřené sakrálními motivy pocházející z výzdoby přenosného oltáře a bronzový kostelní zvon, jediný nález svého druhu z území někdejší Velké Moravy. Výstavu uvede vedoucí Centra slovanské archeologie Historického muzea Moravského zemského muzea Luděk Galuška, exponáty představí ředitel Archeologického ústavu SAV v Nitře Matej Ruttkay a vedoucí archeologického výzkumu v Bojné Karol Pieta.

Výstavu unikátního zlatého pokladu z Bojné doplní přednášky významných archeologů (L.Galušky, M.Ruttkaye, K.Piety, A.Pleterskiho) a bude prezentovat významné nálezy z této lokality.

Štítky: