Znojemské historické vinobraní

16. – 18.9.

Znojmo

www.znojemskevinobrani.cz, www.facebook.com…


Základní vstupné:
– do 30/6 – 290 Kč
– od 1/7 – 300 Kč
– od 1/9 – 350 Kč
Studentské / seniorské vstupné:
– do 30/6 – 240 Kč
– od 1/7 – 250 Kč
– od 1/9 – 300 Kč

 

Chuť vína řádně okořeněná historií – to je Znojemské historické vinobraní 16. – 18. září 2016. Nenechte si ujít velkolepý historický průvod, rytířské turnaje či ohňovou show. Zažijte středověkou atmosféru v uličce chudiny a na historických tržištích. Ochutnejte skvostná znojemská vína a burčák. Čeká vás atraktivní multižánrový program na jedenácti scénách.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru středověké slavnosti svátku vína, největší akce svého druhu v České republice, zakomponovanou do originálních historických kulis dobové architektury města Znojma.

Tato slavnost, která byla uvedena poprvé v roce 1966, připomíná návštěvu českého krále Jana Lucemburského, který Znojmo navštívil se svým doprovodem v roce 1327.

Staňte se i vy svědky jeho příjezdu a vítání, nenechte si ujít velkolepý průvod krále Jana Lucemburského a jeho družiny, atraktivní a dech beroucí rytířské turnaje nebo ohňovou show. Zažijte atmosféru středověké chudinské čtvrti, poznejte historická tržiště či šikovnost řemeslníků a pouličních kejklířů.

Připraven je pro vás bohatý hudební a historický program na celkem jedenácti scénách, z nichž ta v hradebním příkopu je zcela vyhrazena dětem.

Chybět samozřejmě nebude všudypřítomná nabídka lahodného vína a burčáku od místních vinařů. Vychutnat si je můžete v jednom z četných mázhauzů, na Vinném trhu, v prostoru u rotundy Sv. Kateřiny nebo jen tak na ulici.