Zrní & Loten Namling (Tibet)

7.12.    |20:00|

Fléda   |   Štefánikova 24, Brno

www.fleda.cz…


Vstupné: od 190,- Kč

Koncert v rámci projektu HRAJEM TIBETSKY podporující rozvoj Česko–tibetských vztahů.

Kapela Zrní slaví své první patnáctiny po celý rok a dost netradičně. Před každým koncertem probíhá na náměstích busking, kterým vzdávají hold pouličním muzikantům, ze kterých vzešla.

Zrní chystají sedm předvánočních koncertů, kterými završí svůj narozeninový rok. Vzácným hostem jejich tour s názvem Česko-tibetské turné 2016 bude přední tibetský hudebník Loten Namling.

A protože je kapela patronem školy v Malém Tibetu a opakovaně letos vyjádřila podporu Tibeťanům hudební účastí na protestech před čínskou ambasádou nebo při demonstraci při příjezdu čínského prezidenta do České republiky, stala se i první kapelou projektu Hrajem tibetsky.

Zajímá nás téma Tibetu a obecně lidská práva, říká zpěvák kapely Honza Unger, rádi využijeme popularity a vlivu, který máme, k tomu, abychom tomuhle krásnýmu projektu pomohli.

Organizátory prvního systematického projektu HRAJEM TIBETSKY zaměřeného na rozvíjení česko – tibetských vztahů jsou Brontosauři v Himálajích. Každý rok by rádi pozvali jednoho tibetského umělce, aby představil svou tvorbu na koncertech českých kapel, a tím se posílilo vzájemné povědomí o životě Čechů a Tibeťanů.

První ročník startuje právě s kapelou Zrní, která proto své narozeniny završí Česko-tibetským turné 2016, kdy se k ní připojí tibetský hudebník Loten Namling.

Štítky:,