Adéla ještě nevečeřela

Srp 14, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

7.10.2016 – 21.5.2017

Divadlo Broadway, Na Příkopě 31, Praha 1

www.divadlo-broadway.cz…


Divadlo Broadway spustilo předprodej termínů svých muzikálů na první polovinu příští sezóny 2016/17 a kromě oblíbeného nového muzikálu Mýdlový princ připravilo divadlo pro muzikálové fanoušky nečekané překvapení, a to návrat jednoho z nejpovedenějších muzikálů Broadwaye Adéla ještě nevečeřela. Obnovená premiéra je naplánována na 7. října 2016.

Muzikál Adéla ještě nevečeřela napsali podle oblíbeného českého filmu Ondřej Brousek (hudba) a Radek Balaš (divadelní adaptace, texty písní), který zároveň muzikál zrežíroval. Adaptace je poměrně věrná slavnému filmu, který paroduje americké detektivky, avšak přidává mnoho dalších vychytávek i parodií muzikálového žánru. Opět tak budeme svědky souboje světově proslulého a nepřekonatelného detektiva Nicka Cartera s ďábelským botanikem hrabětem von Kratzmarem a jeho masožravé rostliny jménem Adéla.

Premiéra muzikálu proběhla v září 2008 ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti. O měsíc později proběhla pražská premiéra, a to právě v Divadle Broadway. Dodnes je muzikál považovaný za jednu z nejlepších (ne-li nejlepší) inscenaci tohoto divadla. V roce 2012 muzikál uvedlo také Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

Účinkují: Petr Vondráček, Aleš Háma, Zdeněk Dušek, Vlastimil Zavřel, Martin Dejdar, Petr Štěpánek, Michal Tůma, Michal Kavalčík, Václav Svoboda, Petr Kostka, Josef Laufer, Vladimír Marek, Michaela Doubravová, Dominika Richterová, Tereza Kostková, Chantal Poullain, Václav Kopta, Alžbeta Bartošová, Robert Kryl, Genny Ciatti, Ilona Maňasová, Malvína Pachlová, Karolína Tóthová, Felicita Prokešová
Autor: Jiří Brdečka, Oldřich Lipský, Radek Balaš, Ondřej Brousek
Režie: Radek Balaš

Vstupné: 299 – 799 Kč

Věhlasný detektiv Nick Carter z New Yorku je pozván komisařem Ledvinou do Prahy, aby zde pomohl vyřešit záhadný zločin – zmizení psa hraběnky Thunové, s nímž si zdejší policie neví rady. Přestože je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, na místě – zejména v malebných hospůdkách – zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trochu jinak než v Americe. Při pátrání objeví stopy vedoucí k zločinnému hraběti von Kratzmar, jenž připravuje ďábelské plány, které je nutno překazit mimo jiné i kvůli líbezné Květušce, k níž detektiv vzplanul láskou. Jestli v parodii na laciné sešitové detektivky scénáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského zvítězí dobro či zlo není až tak podstatné. Důležitý je fakt, že podle fenomenální komedie z roku 1977, patřící dodnes do zlatého fondu české kinematografie, vznikne originální muzikálový projekt. Režisér a choreograf Radek Balaš k němu přizval hudebního skladatele Ondřeje Brouska a společně tak vytvořili komedii, která ctí jak filmovou předlohu, tak i divadelní prostor.

Štítky: