Dan Mangan + support: Lily Lyons

Pro 27, 2023 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

24.2.2024 |20:00|

Café V lese | Krymská 273/12, Praha

www.cafevlese.cz…


Vstupné: od 390 Kč

Hudba, jaká lásku přenáší – po společném koncertě s Lumineers míří do Prahy Dan Mangan

Naposledy jsme ho viděli jako support Lumineers a bylo to krásné, teď přijíždí kanadský písničkář Dan Mangan na sólový koncert a my si ho budeme užít v komorním prostředí. Tedy přesně takovém, o jaké si říká jeho hudba. Šesté album Being Somewhere je jako dialog s blízkým přítelem, který dokáže dávat ty nejlepší rady a nikdy s vámi nemluví falešně.

Dan Mangan vystoupí v pražském klubu Café V lese 24. února 2024, vstupenky (390 korun) budou v prodeji od pátku 13. října 2023, už o den dříve se k nim dostanou ti, kteří se registrují na Fource Friends.

Hladivé, ale nikoliv vyumělkované Manganovy písničky míří podobně jako tvorba Sufjana Stevense přímo do srdce těch nejvíce ryzích emocí, kanadský hudebník dokáže přesně pojmenovávat povědomé žaly – a pak je adekvátně podat. Není se čemu divit, že za svou hudbu získal už dvakrát kanadskou výroční cenu JUNO a byl opakovaně na shortlistu Polaris Music Prize. A stejně tak dává smysl, že se cestou na Manganův koncert zasnoubíte, jak to udělali dva jeho fans během nedávného turné po domovské Kanadě.

Za sebou má nejen šestici desek (tu stále aktuální Being Somewhere se chystá představit na evropském turné), ale i spolupráci s Netflixem a kanálem AMC, je taky autorem hudby k celovečernímu filmu Hektorova cesta aneb hledání štěstí s hvězdným obsazením v čele se Simonem Peggem a Rosamund Pike. Na aktuální nahrávce pracoval Mangan spolu s Drewem Brownem, producentem, který má za sebou společné projekty s Radiohead, Beckem i Charlotte Gainsbourg.