EARTHGANG

Zář 9, 2022 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // KONCERTY

14.12.2022 |20:00|

Roxy | Dlouhá 33, Praha

www.roxy.cz…


Vstupné: od 590 Kč

Pokud by mělo hlavní město rapu Atlantu reprezentovat jediné jméno, těžko by se našel někdo vhodnější než kultovní duo EARTHGANG. Olu a WowGr8 jsou architekti i evangelisté originálního stylu, ve kterém zní bok po boku klasická hiphopová škola a afrofuturismus společně se současnými, minimalistickými trapovými beaty. Za sebou mají úspěšný debut Mirrorland, nominace na cenu Grammy a brzy bychom se měli dočkat i druhé desky.

Jsou pověstní nezaměnitelnou flow a energickými koncerty, během kterých vyniká sehranost obou rapperů. Ve svých propracovaných textech pak střídají odlehčené popkulturní reference s politicky živými tématy, které otevřeně reflektují afroamerickou zkušenost.

Oba členové EARTHGANG se potkali na střední škole, první tracky začali vydávat během vysoké. Od roku 2009 společně vydali několik mixtapů, které jim zařídily kultovní postavení v rámci atlantské rapové scény. Zlom přišel, když navázali spolupráci s J. Colem a jeho labelem Dreamville Records, pod ním vydali debutové album Mirroland i společný projekt superskupiny Dreamville Compilation (J.I.D, 6lack). Ten doputoval na první příčku americké hitparády a získal dvě nominace na Grammy.

Štítky:,