Kleopatra

Zář 24, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

14.1 – 23.4.

Divadlo Broadway   |    Na Příkopě 31, Praha 1

www.kleopatra-muzikal.cz


Hrají: Kamila Nývltová, Alžbeta Bartošová, Daniel Hůlka, Marián Vojtko, Josef Vojtek, Zdenka Trvalcová, Lucia Molnárová, Linda Finková, Tomáš Trapl, Bohouš Josef, Josef Vágner, Lešek Semelka, Dušan Kollár, Juraj Bernáth, Martin Šemík, Kristina Kloubková, Linda Finková, Zdeněk Dušek, Jan Kuželka, Kateřina Stryková, Zuzana Pokorná
Autor: Zdeněk Borovec, Lucie Stropnická, Lou Fanánek Hagen, Michal David
Režie: Filip Renč
Délka: 140 min.
Vstupné: od 299,- Kč

Kleopatra – jeden z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších českých muzikálů s hudbou Michala Davida v režii Filipa Renče se vrací od října 2014 zpět do Divadla Broadway.

48 let před Kristem se Caesar stává nejmocnějším mužem Říma a s vojsky vstupuje do Alexandrie, kde v té době vládne teprve 14-ti letý Ptolemaios.

Ten má dvě sestry – Arsinoé a Kleopatru, která chápe, že mít moc znamená život. Vše vsadí na Caesara, před něhož se nechá tajně dopravit v drahocenném koberci. Caesar v ní nachází zalíbení pro její krásu, duchaplnost a výřečnost. Ohrožený Ptolemaios napadne Římany a je poražen, Caesar se zamilovává do Kleopatry, která dosedla na egyptský trůn a podporuje ji v politice.

Kleopatra porodí Caeasarovi syna Caesarióna a všichni odjíždějí do Říma, který sice není Kleopatře nakloněn, ale ta si jej svým královským vystupováním a bohatstvím získává na svou stranu. Na návrh Marca Antonia má Caesar převzít korunu římských králů, ale ten ji odmítá, čímž zadává příčinu ke vzniku spiknutí. I když Kleopatra Caesara varuje, ten odchází do senátu, kde ho spiklenci v čele s Brutem – adoptivním synem Caesarovým – zabíjejí. Kleopatra s Caesariónem kvapně opouští Řím, loučí se s Marcem Antoniem a odjíždí do Egypta.

Řím je zmítán nepokoji a druhý adoptivní Caesarův syn Octavius uzavírá s Marcem Antoniem dohodu o spoluvládě. Octavius nakonec vítězí nad Caesarovými vrahy, ale již nemá peníze pro vojsko. Žádá o pomoc v Egyptě Kleopatru – ta je mu poskytnuta a Marcus Antonius zůstává v Egyptě. To se nelíbí Octaviovi a tak při krátkém návratu ožení Marca Antonia se svou sestrou Octavií. To se pochopitelně nelíbí Kleopatře, a tak po návratu do Egypta – aby odčinil tuto potupu Kleopatry, uzavírá sňatek s Kleopatrou a jejího syna prohlašuje budoucím králem Egypta.

Avšak Octavius v Římě kuje pikle a nakonec dostává od senátu souhlas k válce s Egyptem. Námořní bitvu u Actia Marcus Antonius ve službách Kleopatry prohrává, zkouší tedy bránit Alexandrii. Když dostane falešnou zprávu, že je Kleopatra mrtva, pokouší se o sebevraždu. Je dopraven do paláce ke Kleopatře, které umírá v náručí. Přichází jediný vládce světa – Octavius a přestože královně slibuje beztrestnost, ona sama se v nestřežené chvíli nechává uštknout kobrou, ukrytou v košíku s fíky.

Tak zemřela královna Egypta, jediné říše Středomoří, která do té doby nepodlehla Římanům.

Štítky: