Mam’zelle Nitouche

Pro 27, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // DIVADLA

1.3.    |19:00|

Hudební divadlo Karlín   |   Křižíkova 10, Praha 8

www.hdk.cz…


Hrají: Zuzana Benešová, Radka Coufalová, Marián Vojtko, Bronislav Kotiš, Pavla Břínková, Zdena Herfortová, Tomáš Trapl, Dita Hořínková, Vladimír Brabec, Václav Noid Bárta, Tomáš Bartůněk, Jaroslav Beneš, Jan Urban, Zuzana Koliandrová, Zuzana Ďurdinová, Lucie Juránková, Kateřina Katchaba Nováková
Autor: Florimond Hervé, Henri Meilhac, Albert Millaud
Režie: Gustav Skála
Délka: 165 min.
Vstupné: od 230,- Kč

Slavná opereta Mamzelle Nitouche (česky „Slečna Netýkavka“) vznikla před 130 lety, v roce 1883, jako posměšná parodie na tehdejší bombastickou operní tvorbu. Českým divákům dodnes nabízí výbornou hudbu a libreto, které v překladu a úpravě Oldřicha Nového vyniká nápaditým situačním i slovním humorem. „Mamzelka“ je nejznámější a rozhodně nejlepší operetou skladatele Florimonda Hervé. Dosáhla světového úspěchu a mnohokrát se hrála i v českých divadlech, Hudební divadlo Karlín nevyjímaje. Mnozí máme navíc ještě v paměti film / televizní inscenaci z roku 1977, kde roli Célestina (Floridora) ztvárnil Lubomír Lipský.

Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren.

Navíc je příběh vtipně „přesazen“ do doby a prostředí, které je všem notoricky známé z filmů o četnících ze Saint-Tropez! Režisér a choreograf inscenace Gustav Skála, dokázal již v roce 2008 vtisknout brněnskému nastudování, z něhož vycházíme a k němuž se v rámci rozvíjející se spolupráce s Městským divadlem Brno i hlásíme, neuvěřitelný náboj, proto věříme, že i nejnovější zpracování potěší nejen operetního diváka Hudebního divadla Karlín.

Štítky: