Nepijte tu vodu

24.1. – 21.3.2024 |19:00|

Divadlo na Vinohradech | nám. Míru 7, Praha 2

www.divadlonavinohradech.com…


Premiéra: 15.12.2023
Překlad: Dana Hábová.
Dramaturgie: Jan Vedral.
Scéna: Karel Čapek.
Kostýmy: Jana Hauskrechtová.
Hudba: Ondřej Brousek.
Pohybová spolupráce: Martin Pacek.
Režie: Juraj Deák.
Hrají: Václav Vydra, Viktor Javořík, Andrea Černá, Kateřina McIntosh / Sára Rychlíková, Tomáš Pavelka, Petr Matyáš Cibulka, Jan Krafka, Otakar Brousek ml., Stanislav Moskvin…

S newyorským spisovatelem, komediografem, filmařem a hercem Woody Allenem (1935) se dobře a rádi bavíme už několik desetiletí. Právem patří k moderním klasikům scénického humoru. Brilantní komedii Nepijte tu vodu napsal Allen v polovině šedesátých let, ve světě rozděleném železnou oponou. Hra byla dvakrát zfilmována, Allen film ve své režii uvedl v roce 1994.

V ovzduší studené války, kdy každé nedorozumění, i to komediální, může posloužit jako spouštěč otevřeného atomového konfliktu, se na americkou ambasádu v nejmenované totalitní zemi uchýlí rodina amerických turistů, pronásledovaných místními bezpečnostními složkami pro bizarní podezření ze špionáže. V přeplněném a obléhaném sídle velvyslanectví se za nepřítomnosti ambasadora do řešení hrozícího mezinárodního incidentu s nadšením, ale bez kompetencí pouští diplomatický personál… Výbušná směs situační a konverzační komiky a autorovo pochopení pro lidské slabosti, balancující na laně napínavě rozvíjeného děje nad propastmi průšvihů, nás jako každá dobrá komedie léčí z případných obav a nejistot.

Štítky: