Nová růže vystoupí v klubu Melodka

Kvě 6, 2016 // kaja // 0 komentářů // AKTUALITY, KONCERTY

Již příští čtvrtek, 12.05.2016 se uskuteční v Brně, v klubu Melodka koncert kapely Nová růže.

Nová Růže – Na začátku devadesátých let plnila sály, její písničky se hrály v rádiích a s trochou nadsázky se dá říct, že byla jako Rolling Stones versus Beatles se skupinou Lucie. Pak se k překvapení tisíců fanoušků skupina rozpadla a zanechala za sebou dvě alba.

Řeč je o kapele Nová růže, která se chystá po více než dvaceti letech na návrat. Seskupení muzikantů, jenž je považováno za jednu z prvních českých supergroup, se na podium postaví v původní sestavě. O hlavní zpěv se tedy podělí baskytarista Vilém Čok s klávesistou Otou Balage, na kytarový post se vrátí Petr Roškaňuk a za bicí usedne František Hönig.
„Shodli jsme se na tom, že jsme si dostatečně neužili naše dvě alba a je nám trochu líto, že jsme písničky nepředstavili publiku, kterému je dnes pod pětatřicet let,“ popisuje Vilém Čok důvody, proč se dala Nová růže znovu dohromady. „Pak jsou tu samozřejmě i naši fanoušci, kteří nás k comebacku přemlouvali. Všichni v kapele to stále zažíváme. Po koncertech našich projektů za námi chodí fanoušci a prosí nás o návrat Nové růže. Za těch dvacet let ty tlaky neustávají, naopak,“ doplňuje Čok, který se po rozpadu kapely věnoval své sólové kapele nebo vystupoval s obnoveným Pražským výběrem. Jeho kolega Ota Balage za tu dobu vymyslel a založil úspěšné BSP, vydal sólové album, nebo šéfoval orchestrům úspěšných muzikálů včetně Jesus Christ Superstar. Kytarista Petr Roškaňuk se zase podílel na nezaměnitelném zvuku Žlutého psa, se kterým natočil i slavnou Sametovou, a bubeník František Hönig kromě koncertování rozvíjel svou firmu Sonorista, která distribuuje bicí nástroje a činely.
„Myslím, že je málo kapel, které se daly dohromady po dvaadvaceti letech v původní sestavě. My máme výhodu, že nikdo z nás neumřel,“ dodává s úsměvem Ota Balage. „
Nová růže vznikla koncem roku 1988 a již v prvním otištěném článku ji novináři označili jako supergroup. Muzikanti totiž předtím nebo souběžně s Novou růží působili v tehdy populárních kapelách Pražský výběr, Tango, Zikkurat nebo Žlutý pes. V letech 1990 a 1991 vydali hudebníci dvě na tehdejší dobu více než nadprůměrná alba označená krátce „Nová růže“ a „Nová růže ´91“.

 

Návrh na podpis kartu

http://www.melodka.cz/aktuality

www.novaruze.cz