O bílých heterosexuálních mužích, co jedí maso

Úno 27, 2024 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // AKTUALITY, DIVADLA

17.3., 15.4.2024 |19:30|

A studio Rubín | Malostranské nám. 9, Praha 1

www.astudiorubin.cz…


Premiéra: 31.5.2022
Dramaturgie: Jiří Ondra, Dagmar Fričová.
Výprava: Jana Hauskrechtová.
Hudba: Ivan Acher.
Režie: Barbara Herz.
Hrají: Michal Bednář, Hanuš Bor, Pavel Neškudla, Václav Rašilov

„Když budem pozorovat Froda Pytlíka, jak prochází Stromovkou a největší drama je, že mu upadne zmrzlina, tak z toho asi moc nevypotíš.“

V čekárně sedí Patriarcha. Spílá, že když ulovíš mamuta, tak máš právo válet se na zemi a žrát toho mamuta dokud to jde. I když u toho hrozí, že se roztečeš jako huspenina po prostoru. Patriarcha ještě říká, že svět dnešních mužů sestává jen z narcisů, hysteriků a dětí. A že každý správný chlap musí chtít vošukat kosmos.

I další muži sedí v čekárně. Čekají. Zatím přesně nevědí na co, prostě čekají. Možná při tom přemítají, zda je jejich práce ten bájný dream job, když nemají na byt, pouze na chřest s holandskou omáčkou.
A jestli v dnešní době už vážně nemůžou ženě ani otevřít dveře. No a hlavně: jak se stát tím správným chlapem, když i vojna už je zrušená.

Čeká Dobrodruh, čeká Veterán, čeká Lovec. Čeká Sběratel. A čeká i Syn svého otce. A taky Kamioňák, Fotbalista, Stromolezec a Hráč. A tím to zdaleka nekončí. Inscenace o přijetí dospělosti a služby vycházející z jedenácti autentických rozhovorů. Groteskní i mrazivá.