Přehlídka automobilové techniky aneb To bude jízda!

Dub 22, 2016 // kaja // 0 komentářů // AKTUALITY, Nezařazené
Historická užitková vozidla, autobusy, vojenskou i hasičskou techniku si budou moci během dvou víkendových dnů, 23.–24. dubna 2016, prohlédnout zájemci na přehlídce automobilové techniky Technického muzea v Brně. Některými historickými autobusy se budou moci i svézt, připravena je okružní jízda.
Přehlídka se uskuteční v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně-Řečkovicích a otevřená bude po oba dny od 9.00 do 17.00. Kromě exponátů z muzea bude k vidění i souprava autobusu Škoda 706 RTO s přívěsem Karosa B40 od Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice. Z Výtopny Zdice v Čechách přijede popelářský automobil Škoda 706 RT, dříve narozeným známý jako oranžový Bobr. V období budovatelského socialismu se tento vůz stal motivem na nálepky krabiček na sirky a mnozí chlapci vyrostli na jeho malé replice. Technické muzeum v Brně nabídne zároveň vojenskou techniku, průřez ze sbírkového fondu Technického muzea v Brně.
Přehlídka automobilů 22.4.. 3jpg         Přehlídka automobilů 22.4.. 2jpg

Stejně jako v minulých ročnících přijedou i hasiči se svou historickou i nejmodernější technikou a s ukázkami své činnosti. Děti si budou moci vyzkoušet hašení makety hořícího domečku a odborníci také zájemcům poradí, jak si nejlépe zabezpečit domácnost proti vzniku požáru.