SIGNAL festival

13. – 16.10.

Praha

www.signalfestival.com/2016/


SIGNAL festival je největší kulturní událost v České republice, propojující moderní umění a nové technologie s širokou i odbornou veřejností. Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř večerů promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného umění a designu…

Letos SIGNAL festival rozzáří Prahu už počtvrté.

SIGNAL festival během tří let přilákal do pražských ulic přes milion návštěvníků z České republiky i zahraničí a vydobil si pozici jednoho z nejvýznamějších festivalů svého druhu, jak v Čechách tak i na mezinárodní scéně. Letos se nám podařilo dosáhnout 2 uznání, kterých si velice vážíme a o které se s vámi chceme podělit:

– hlavní město Praha i Ministerstvo kultury letos zařadilo SIGNAL, po boku jiných akcí, mezi prioritní kulturní akce Prahy i České republiky
– nově vzniklá Mezinárodní organizace festivalů světla (International Light Festival Organisation) si zvolila našeho ředitele, Martina Poštu, za prezidenta.

Naše aktivity rozšiřujeme i do výchovy a vzdělávání nových posil pro tento výjimečný umělecký obor. Pracujeme na projektu kreativního centra SIGNALlab v holešovické hale č. 40, na březen připravujeme druhý ročník inspirativní konference Transmit, zapojujeme se do konferencí a workshopů na dané téma po celém světě. Příprava SIGNAL festivalu nás tak zaměstnává po celý rok.