27. Bienále Brno 2016

Čvn 12, 2016 // NAŠE KULTURA // 0 komentářů // VÝSTAVY

16.6. – 30.10.

Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně – Pražákův palác   Ι    Husova 14, Brno

www.moravska-galerie.cz…


Vstupné: 150–300 Kč27_2

Kurátor: Radim Peško, Tomáš Celizna, Adam Macháček

Mezinárodní bienále grafického designu Brno již více než padesát let reflektuje dění a proměny vizuální kultury. Řadí se mezi nejstarší a nejvýznamnější akce tohoto druhu na světě.

27. ročník Bienále Brno se bude zabývat klíčovými pojmy současného grafického designu a vizuální komunikace. Volně tak navazuje na 25. ročník, který otevřel bienále všem formám grafického designu, a zejména pak na minulý, tematicky zaměřený ročník, věnovaný grafickému designu, vzdělávání a školám.

Je možné popisovat nové věci starými slovy. Nadcházející ročník bienále reaguje na proměny a stav současného grafického designu; jeho množství, rozmanitost, nepřehlednost či zdánlivou povrchnost. Jeho ambicí bude postihnout v obecné i v subjektivní rovině některé z pojmů, které současný grafický design definují nebo ovlivňují. Pokusí se tak návštěvníkovi rozkrýt a pojmenovat jeho základní parametry, aktuální témata a motivace.

Více informací naleznete zde.

Vernisáž: 16. 6. 2016 od 18:00

Doprovodný program:27_1

„Které zrcadlo chceš olizovat?“
Pražákův palác
Současné umění
16.6. – 30.10.

Výchozím bodem projektu „Které zrcadlo chceš olizovat?“ je předkpoklad, že když je něco vytištěno, stává se to skutečnějším. „Které zrcadlo chceš olizovat?“ představí díla, ve kterých realita (nebo fikce?) udělala odbočku. Bude se skládat jak z vypůjčených artefaktů, tak z nových, pro tuto výstavu speciálně vyrobených prací z oblasti grafického designu. Z této konstelace vznikne heterotopie, kde je vše reálné, ale zároveň se odklání k fikci, a naopak. Výstava nebude omezena pouze na prostor galerie, ale odehraje se i ve městě, na autobusových zastávkách, ve filmových programech, rozhovorech, knihkupectvích…

 

Štítky:,